Publicerad 24 augusti 2021

Kontakta RKA

Du är alltid välkommen att kontakta oss för frågor om RKA:s arbete eller om databasen Kolada. Du kan kontakta enskild handläggare eller med fördel använda mejladressen till vår gemensamma grupp.

Skicka gärna din fråga till oss via vår gruppmejl. rka@rka.nu

Maria Price, kanslichef, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Maria Price
Kanslichef
08-452 72 50
0705-91 82 82maria.price@rka.nu   

Camilla Eriksson,Projektledaref, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Camilla Eriksson
Projektledare
08-452 71 17
072-539 9734camilla.eriksson@rka.nu   

Per Sandgren, Projektledare, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Per Sandgren
Projektledare
08-452 75 12
076-543 01 35per.sandgren@rka.nu

Sara Spjut, Analytiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Sara Spjuth
Analytiker
08-452 71 72
sara.spjuth@rka.nu   

Anders Hemmendorff, Statistiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Anders Hemmendorff
Statistiker
08 - 452 71 18anders.hemmendorff@rka.nu

Madeleine Windrot, Statistiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Madeleine Windrot
Statistiker
08-452 72 54madeleine.windrot@rka.nu
Föräldraledig  

Clas Älgenäs, Statistiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Clas Älgenäs
Statistiker
08 - 452 72 40
clas.algenas@rka.nu

Föräldraledig 

Linnea Nydahl, Statistiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Linnea Nydahl
Statistiker
08-452 73 01
072-884 56 68linnea.nydahl@rka.nu   

Sofia Hedlund Jarl, Statistiker, Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA

Sofia Hedlund Jarl
Statistiker
08-452 74 33
sofia.hedlund.jarl@rka.nu   

Besöksadress

Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA, Hornsgatan 15, 118 20 Stockholm. Ingången är vid Saturnus konferens.

Hitta till RKA

Hornsgatan 15 i Stockholm (karta samt bild på ingången)

Från T-centralen till Hornsgatan 15 (till fots)

Storstockholms Lokaltrafik (SL): sök din resa i reseplaneraren

Från flygplatserna Arlanda och Bromma

Från Arlanda flygplats till Hornsgatan 15

Från Bromma flygplats till Hornsgatan 15

Leveransadress för gods

Rådet för främjande av kommunala analyser, RKA
c/o Sveriges Kommuner och Regioner,
Hornsgatan 15, 118 46 Stockholm.

Informationsansvarig

  • Maria Price
    Kanslichef